Älskar älskar älskar dessa tunikor från Odd Molly´s Pre-fall. Underbara är ordet! Jag klickade faktiskt hem båda två från Nelly.com och hoppas de kommer fungera i alla fall i vinter om inte nu. Borde ju gå att amma i tack vare knapparna fram?
Kommentarer
Kommentera inlägget här:


englasshowroom@hotmail.com

Den blå var riktigt fin
Synd att Odd Molly är så ruskigt dyrt bara ;P
Åh så fina, skulle jag gärna köpt med, dock lite dyra för min smak;)
Kramar
Oj, skulle inte tippat på att det var odd molly – mycket finare och ”stilrenare” än många av deras plagg.
Hoppas de funkar bra med amningen! Snygga!
Förut köpte du en inca kofta eller om de va poncho från ellos. Ser jättefin ut på bild. Du har inte lust att fota med den på, så man får lite mer känsla för hur den sitter på.
Ha en fortsatt fin semester!
hihi min första tanke med, kommer de gå att gå o amma i den:) tror de, e sugen på en jag med, få se om jag slår till sen. Hoppas ni mår bra? kramar till dig söta
Hade gärna köpt många odd molly`s men dom e tyvärr för dyra
Förstår inte riktigt att man lägger så mkt pengar på två nästan identiska tunikor (förutom färgen). Men vi är olika..
Hej Du kommer att bli superfin i dessa tunikor. Den blåa blir nog min .Vilken stl tog du.Din mage är bara såå fin och du blir bara vackrare.
Jag gillar inte riktigt något från pre-fall… kommer en del som jag vill ha ur höstkollektionen dock. Men du kanske inte har hunnit se den än? Jag har en del bilder på bloggen (så kika gärna).
Men jag ammar ju nu och jag tycker att många utav Odd Mollys plagg fungerar utmärkt!
Underbara båda två! Kram på dig!
Jättefina.
de är jättefina men jösses, 1800 spänn för en tunika? och du köpte två? Som du inte ens vet om du kommer kunna använda? Nej, jag är nog lite för snål för det, hade den kostat hälften så kanske.
I love odd Molly & jag blev glatt överaskad att dessa två kommer därifrån!
Jag betalar gärna 2000 för en tunika om det är bra kvalité .
Od Mollys kvalité har blivit riktigt kass. Räcker att bara se på dessa bilder. Spetdetaljerna ser riktigt svaga ut. Sen hänger det ut lösa trådar ur spetsen. Ser ut som om spetsen är avklippt med en sax bara rakt av.
Är ruggigt besviken på Odd Mollys kvalitet, trådar som hänger ut, tunna tyger som ser billiga ut. Jag tycker pre fall kollektionen ser ut som något som lika gärna kunde komma från Halens. Tyvärr. Inte fina alls.
De var verkligen jättefina! Den översta faller mig verkligen i smaken