Älskar älskar älskar khaki! Så kul att det dyker upp så många olika plagg i denna färg nu. Denna skjorta från Mango/Asos är ursnygg, och jag gillar hela looken med shortsen + heels. Vill se sköna t-shirts, och klänningar i denna kulör nu. Jackor har jag redan. Kanske ett par snygga tighta brallor?
Kommentarer
Kommentera inlägget här:

englasshowroom@hotmail.com

Tror att tigers vår och sommar kollektion skulle passa dig utmärkt. Speciellt ifall du gillar khaki och safari tema. Finns även superfina sommarklänningar bland annat en vollangklänning med en axelbar i cerist, grå eller ivory white. Även en supervacker maxiklänning i siden med blommor på. Jag tycker du ska ta och kolla in det. Tror mycket kommer falla dig i smaken
Ingen färg jag passar i..
Jag älskar också khaki. Speciellt med guldsmycken.
Hej Engla jag är på jakt efter en parkas i khaki – men de jag hittar är alldeles för ”ruffiga”, jag vill ha en lite lyxigare, gärna med gulddetaljer och kanske slätare blankare tyg.. några tips?
Den outfiten var riktigt fin! Gillar också khaki!